اتومبیل جیمز باند به فروش رفت.

اتومبیل DB10 استون مارتین که برای آخرین  فیلم جیمز باند به نام «شبح» طراحی  و ساخته شده بود در یک حراجی به قیمت ۳/۵ میلیون دلار به فروش رسید. این قیمت بسیار بیش‌تر  از ارزش واقعی آن برآورد شده است. 

این مدل از اتومبیل‌های استون مارتین که زمان زیادی است  جیمز باند را در اذهان تداعی می‌‌کند یکی از ده اتومبیل ساخته شده برای این فیلم است که  بیشتر آن‌ها در حین فیلم‌برداری مورد استفاده قرار گرفته‌اند و در حال حاضر  تنها دو دستگاه از این مدل  ماشین موجود بود که یکی از آن‌ها هم در این حراجی به فروش رفت.

بنا بر اعلام حراجی‌ای  که مسئول فروش این ماشین بود، DB10 جیمز باند فقط در طی پنج دقیقه به فروش رسید. قیمت اولیه‌ای که برای این ماشین در نظر گرفته شده بود 1تا  1.5  میلیون پوند بود اما در نهایت به قیمت 2/434 میلیون پوند به فروش رفت.

یکی دیگر از دارایی‌های مامور 007 که به حراج گذاشته شده لباسی است که دنیل کرگ در صحنه ابتدایی فیلم‌ پوشیده بود که به قیمت 98/5 میلیون پوند فرخته شد.

آهنگ و نت موسیقی «Writing’s On the Wall» که موسیقی اصلی فیلم محسوب  می‌شود با امضای خواننده آن « سم اسمیت» به قیمت ۹۳۷۵ پوند فروخته شد. 

در مجموع ده  مورد از دارایی‌های این فیلم به فروش رسید و بیش از ۲/۸ میلیون پوند جمع آوری شد که قرار است به خیریه اهدا شود. در 23 فوریه قرار است 14 مورد دیگر از دارایی‌های این فیلم نیز در حراجی به فروش برسد. 

«شبح» بیست و چهارمین فیلم جیمز باند در ۵۳ سال گذشته است که پس از اکران‌ش در اکتبر ۲۰۱۵ در سطح جهان ۸۷۹ میلیون دلار فروش داشته است.

 

دیدگاه ها

مشاهده بیشتر دیدگاه ها ...

دیدگاه شما چیست؟help
راهنما